Co nabízím?


Nemůže zapalovat ten, kdo sám nehoří, znáte to... Já pro dílnu psaní a celkovou změnu výuky rodného jazyka na základní škole hořím a teď si troufám i zapalovat :-) Po pár letech, kdy jste na mém blogu mohli čerpat inspiraci dle libosti, se pouštím do něčeho nového, zábavného a snad i užitečného (pro Vás i pro mě). Děkuji všem, kdo už projevili zájem a jsem ráda, že moje setkání s Vámi naplnilo snad alespoň některá Vaše očekávání. 

Volně dostupná inspirace samozřejmě pokračuje!


Čeština jinak

Kurz pod spolkem Kritické myšlení. Přihlašujte se zde 

https://www.kritickemysleni.cz/nabidka.php?co=kurzy_otevrene&akce=1537710901

Chcete učit češtinu úplně jinak? Smysluplně a zábavně? Aby to bavilo všechny zúčastněné a přitom se hodně učili?

Kurz rozložený do několika setkání Vás seznámí důkladně s konceptem výuky ČJ na 1. stupni, kdy základem je dílna psaní a ne bezduché vyplňování cvičení z učebnic. Prozkoumáme principy této metody a taky budeme sami pracovat na svých pisatelských dovednostech.

Čím vším se budeme zabývat?

- dílna psaní a její jednotlivé kroky

- dílna psaní a výuka gramatiky

- dílna psaní a RVP

- kritéria práce v dílně psaní

- psaní s předškoláky a prvňáky

- provázanost psaní a čtení

Otevřený kurz se bude konat v učebně Kritického myšlení v Praze, ale ráda za Vámi přijedu do Vaší sborovny, rodinného centra atp.


Ochutnávka

Nejste si jisti, zda se chcete pustit do češtiny jinak? Můžeme se domluvit na krátké ochutnávce, nahlédnete trošku do toho, co Vás čeká v delším kurzu, můžete se zeptat, na co bude potřeba, a pak se rozhodnete, jestli je to to pravé pro Vás :-)


RWCT

Chtěli byste pro svou sborovnu kurz aktivních a kooperativních metod programu Čtením a psaním ke kritickému myšlení? Napište mi! 

Tento vzdělávací program přináší učitelům na všech stupních vzdělávání konkrétní praktické metody, techniky a strategie sestavené v otevřený, ale provázaný celek, v efektivní systém velmi snadno použitelný přímo ve škole. Program sám neklade důraz na pedagogické, psychologické či literární teoretické poznatky, přestože je na jejich základu postaven, ale zdůrazňuje přímé prožití učebních činností a jejich následnou analýzu.Více informací o programu můžete najít na www.kritickemysleni.cz .Máte zájem? Máte otázku? Máte pochybnost? Máte radost? Napište mi!