O mněJsem učitelka a učím ráda. Vystudovala jsem pedagogickou fakultu UK (ČJ a speciální pedagogika) a TUL (speciální pedagogika - učitelství), obojí stálo za málo. Od učení mě to ale neodradilo. Nicméně všechno, co umím (a co se váže k učitelskému řemeslu), jsem se naučila od jiných, ne od svých vysokoškolských učitelů. Ovlivnil mě výměnný pobyt v norském Stavangeru, roční působení ve škole v Kunraticích v rámci párové výuky projektu Pomáháme školám k úspěchu a roční stáž ve finském Nurmijärvi. A neměla bych zapomenout na to, že mi bylo asi deset let, když se do naší republiky dostal program RWCT, díky mojí mámě. Teď sbírám zkušenosti jako lektorující učitelka RWCT.              S velkou radostí jsem se stala součástí sítě učitelů v Teachers College Reading and Writing Project newyorské Kolumbijské univerzity. 

 Od učení ve třídě mám teď zrovna pauzu, teď se učím já, jak být mámou tří dětí, a snažím se být alespoň středně pilnou doktorandkou Ústavu výzkumu a rozvoje vzdělávání.


Můžeme se potkat na některém z kurzů.

Čeština jinak

Kurz pod spolkem Kritické myšlení. Přihlašujte se zde

https://www.kritickemysleni.cz/nabidka.php?co=kurzy_otevrene&akce=1537710901

Chcete učit češtinu úplně jinak? Smysluplně a zábavně? Aby to bavilo všechny zúčastněné a přitom se hodně učili?

Kurz rozložený do několika setkání Vás seznámí důkladně s konceptem výuky ČJ na 1. stupni, kdy základem je dílna psaní a ne bezduché vyplňování cvičení z učebnic. Prozkoumáme principy této metody a taky budeme sami pracovat na svých pisatelských dovednostech.

Čím vším se budeme zabývat?

- dílna psaní a její jednotlivé kroky

- dílna psaní a výuka gramatiky

- dílna psaní a RVP

- kritéria práce v dílně psaní

- psaní s předškoláky a prvňáky

- provázanost psaní a čtení

Otevřený kurz se bude konat v učebně Kritického myšlení v Praze, ale ráda za Vámi přijedu do Vaší sborovny, rodinného centra atp.


Ochutnávka

Nejste si jisti, zda se chcete pustit do češtiny jinak? Můžeme se domluvit na krátké ochutnávce, nahlédnete trošku do toho, co Vás čeká v delším kurzu, můžete se zeptat, na co bude potřeba, a pak se rozhodnete, jestli je to to pravé pro Vás :-)

RWCT

Chtěli byste pro svou sborovnu kurz aktivních a kooperativních metod programu Čtením a psaním ke kritickému myšlení? Napište mi!

Tento vzdělávací program přináší učitelům na všech stupních vzdělávání konkrétní praktické metody, techniky a strategie sestavené v otevřený, ale provázaný celek, v efektivní systém velmi snadno použitelný přímo ve škole. Program sám neklade důraz na pedagogické, psychologické či literární teoretické poznatky, přestože je na jejich základu postaven, ale zdůrazňuje přímé prožití učebních činností a jejich následnou analýzu.Více informací o programu můžete najít na www.kritickemysleni.cz .

Můžeme se také potkat na jednodenním kurzu DÍLNA PSANÍ.